Hrejte si: Výroba ledovce s dinosaury

Venku není zrovna fajn počasí? Všechna ta vládní opatření v poslední době nám ubírají na možnostech jak děti zabavit. Přesto nemusíme zoufat! My jsme si doma s Kubíkem vyrobili balónkové ledovce s dinosaury. Výroba je opravdu jednoduchá a dítě si při tom trénuje svou zručnost, trpělivost a zároveň ho můžete poučit jak o vodě, ledě tak o dinosaurech. Podívejte se do fotogalerie z celé tvorby :-)

Pro výrobu vám bude stačit:

  • Nafukovací balónek (raději více kusů)
  • Malá figurka dinosaura (např. z Dinosauřího puzzle)
  • Studená voda
  • Mrazák
  • Trochu zručnosti :-)

Prvním úkolem je dostat figurku dinosaura do nafukovacího balónku. Může se to zdát jednoduché, ale dá to zabrat :-) Balónek není úplně poddajný a končetiny dinosaura tomu také moc nepřidají. Dobré je jít postupně a nikam nespěchat... Trénujete tak trpělivost svou i dítěte.

Nejprve do balónku nasuňte hlavu a balónek postupně natahujte dál. Až bude balónek uvolněný a vrásčitý postupně ho nasaďte na všechny končetiny. Trochu Vás s tím pomůže nafukování. Když už to půjde balónek trochu nafoukněte a figurka do něj vklouzne jakoby nic!

Jakmile je figurka v balónku stačí, aby dítě balónek pomaličku napouštělo vodou. Nesmí to být moc, ani málo. Nenaplňujte balónek vodou do úplného nafouknutí, špatně by se přenášel a mohli byste si doma způsobit povodeň :-) Vody stačí tak, aby po jemném protřepání dinosaurus v balónku plaval a nidke mu netrčela končetina.

Jakmile je balónek plný vody, opatrně ho přeneste a vložte do mrazáku. Tady se začíná trénovat trpělivost :-) Vysvětlete dítěti, že vodě bude trvat minimálně 24 hod. než ztuhne a promění se v led. Do té doby musí balónky zůstat v mrazáku bez hnutí.

Jakmile voda v balóncích dostatečně ztuhne, vytáhněte je z mrazáku a zábava může začít!

Tady už přichází na řadu vaše fantazie. Balónek opatrně nařízněte nožem a sloupněte ho z celé ledové koule. Už teď krásně uvidíte zamrznutou figurku, kterou je potřeba vysvobodit.

Pokud tomu počasí přeje, můžete zmraženou figurku vzít ven a za pomocí kladiva začít s vykopávkami :-) Při práci s kladivem dávejte na dítě pozor a snažte se, aby mu kusy ledu náhodou nelítali do očí.

Jinou možností je hrát si se zkamenělinou v umyvadle a nechat na ní postupně téct tenký proud teplé vody. Do zmrzlé koule se postupně bude teplá voda "zavrtávat" a rozpouštět ji. U toho můžete zase dítěti názorně ukázat a vysvětlit co se vlastně děje.

V každém případě se dítě hezky zabaví a naučí se něco nového. Pokud jste si tento experiment s vašim dinosauřím nadšencem také vyzkoušeli, napište nám jak to dopadlo nebo nám zašlete vaše fotky. Budeme s Kubíkem moc rádi a všechny si je prohlédneme.

Za odměnu Vám za fotky pošleme nějaký menší dárek, který můžete využít při nákupu tady u nás v Dinoobchodě :-) Dobře se bavte!

Doporučené produkty1