Hrejte si: Výroba ovocného dinosaura na svačinu

V počasí, které vládne na Morava, ale asi také v celé ČR posledních několik dní, je složitější nějak děti zabavit. Navíc panují koronavirová opatření, takže většinu času trávíme doma...

Tak nás jednou zase pro změnu napadlo, vyrobit si nějakého dinosaura. Tentokrát to byla zdravá varianta ovocnozeleninového dinosaura z jablek, banánů a brokolice :-) Pokud do svého dítěte těžko dostáváte ovoce nebo zeleninu (to u nás naštěstí neplatí), je tento způsob podávání jídla skvělou alternativou. Dítě hezky na nějaký čas zabavíte a díky tomu určitě dostane na svého vyrobeného dinosaura větší chuť.

Postup výroby ovocného dinosaura

Výroba je velmi jednoduchá. Jablko rozkrojíme na půl a z každé půlky odkrojíme asi půl centimetrový proužek po celé délce jablka (viz fotogalerie).

Z těchto dvou kulatých částí odkrojíme asi jednu čtvrtinu jablka a obě části přiložíme k sobě. Vznikne nám potom jakýsi ovál, který bude tvořit tělo dinosaura.

Oloupeme si banán a rozkrojíme ho podélně po celé délce. Tím nám vznikne z jedné půlky krk a hlava a druhou půlku za chvíli využijeme na povrch těla, ocas a nohy.

Jednu polovinu banánu vezmeme a opět ji ukrojíme cca. v jedné čtvrtině. Záleží jen na vás a fantazii vašeho dítěte, jak dlouhý krk bude mít dinosaurus. Hotový krk s hlavou přiložíme podobně jako na obrázku k jablku.

Ze zbytku banánu se pokusíme vyrobit ocas a nohy. Banán rozkrojíme na půl a poté ještě podélně, aby vznikly tenké banánové kousky na nohy. Tady už se fantazii meze nekladou. Je třeba si pohrát a vyrobit nohy tak akorát dlouhé a široké... Jeden proužek banánu použijeme na ocas. Ten by měl být dostatečně dlouhý. Pro inspiraci se podívejte do fotogalerie níže.

Všechny končetiny poskládáme a přiložíme co nejblíž k jablku, aby dinosaurovy vznikly nohy a ocas. Zbytek banánu nakrájíme na tenké kousky a rozložíme na jablečné tělo dinosaura.

Na konci hlavy vykrojíme nožem trojúhelníkový tvar, který bude tvořit tlamu dinosaura. Oko můžeme vyrobit např. z hřebíčku nebo kápnout kapičku Maggi či jiné tmavé tekutiny, která je jedlá, aby dítěti neublížila! Hřebíček před konzumací samozřejmě vytáhneme :-)

Okolí dinosaura můžeme také hezky vyzdobit ze zbytků jablka, nebo přidat uvařenou brokolici jako dekorativní mohutné stromy.

Pokud si chcete vyrobit trávu s jablek jako my, odkrojte šlupku jablek, roztáhněte ji a nožem z ní vykrajujte vedle sebe postupně malé trojúhelníčky. Vznikne tak hezká dekorace napodobující stébla trávy.

Zbytek je už jen na vás a vašem malém pomocníkovi :-)

Hezky se bavte a klidně nám pošlete fotky vašich výtvorů na ahoj@dinoobchod.cz. Budeme s Kubíkem moc rádi! Možná vám za vaše fotky pošleme na oplátku malý dárek, který poté můžete uplatnit v Dinoobchodě :-) Nechte se překvapit ...

Doporučené produkty1