Příběh Dinoobchodu

První seznámení s dinosaury

Vše začalo už dávno. Když jsem byl ještě malý kluk, dostal jsem svou první knihu o dinosaurech. Byla obrovská a obsahovala mnoho zajímavých fotografií a informací. V té době se mi moc nechtělo číst, jen jsem si prohlížel ilustrace a četl maximálně nadpisy :-) Rád jsem ale kreslil a jednoho dne mě napadlo velké obrázky dinosaurů obkreslovat. Už ani nevím proč, asi jen tak pro zábavu.

Vzal jsem si A4 průsvitný papír a obkresloval postupně všechny dinosaury z knihy. Bavilo mě to a dokonce jsem kresby ve škole rozdával holkám, které z toho byly nadšené. Myslely si, že dinosaury sám kreslím... No nechal jsme je při tom :-)

Později jsme si dokonce založil samostatný kreslící blok, kam jsem si kreslil co mě napadlo. Samozřejmě dinosauři zde nemohli chybět.  Vždy jsem si obrázek podepsal a přidal k němu i datum, abych si později lépe vzpomněl, kdy jsme ho kreslil. Ten blok mám do dnes a rád, spolu s ním, vzpomínám na roky dětství a dospívání :-)

Jakub, největší dino fanda

Uběhlo mnoho let, oženil jsem se a narodil se nám syn Kubík. Od doby, kdy začal více vnímat svět a vše kolem, všimli jsme si jeho zájmu o dinosaury. Začal jsem mu o nich často vyprávět, ukazovat obrázky, sledovali jsme dokumenty na Youtube a on se do dinosaurů doslova zbláznil. Dinopark Ostrava je jeho nejoblíbenější místo na světě :-)

Ráno, když se Kuba vzbudí, chce tričko s dinosaury. Nejraději má pohádky a dokumenty o dinosaurech a samozřejmě pít a jíst musí také z nádobí s touto tématikou.

Tím vším se i mně, po delší odmlce, vrátila vášeň pro tato mohutná zvířata, která vládla naší planetě před miliony let.

Proč vznikl dinoobchod?

Když jsme tedy v podstatě celá rodina začli žít s dinosaury, vyskytl se zajímavý problém. Chtěli jsme na jednom místě koupit různé hračky, knihy, doplňky a další věci s dinosauří tématikou. V obchodech sice najdeme sem tam "něco s dinosaury", ale pokud jsme chtěli zrovna konkrétní věc, museli jsme hledat a většinou jsme skončili v některém ze známých e-shopů. Jenže tam taky nebylo pohromadě vše. Nebo konkrétní věc s konkrétním dinosaurem už nebyla k sehnání. Platit z několika e-shopů poštovné, nebylo moc výhodné.  

Proto mě napadlo, že takových dětí s vášní pro dinosaury je určitě více a jejich rodiče řeší podobnou věc. Tak vznikla myšlenka "dinosauří speciálky", kde na jednom místě člověk najde vše, co ho jen kolem dinosaurů napadne. Nejen hračkyknihy, figurky dinosaurů, oblečení, ale také zajímavé informace, fotky, tipy na výlety, hry s dětmi nebo filmy s dinosauří tématikou. Možnostem se tady meze nekladou ... 

Realita a vize do budoucna

Samozřejmě vše nejde samo a hned. Stále jsme na začátku naší ideální představy o Dinoobchodu. Chceme nabízet kvalitní, námi otestované produkty, na které budeme psát a natáčet recenze. Přinášet chceme zajímavý a poutavý obsah nejen pro děti, ale i rodiče, prarodiče a všechny, kteří se o dinosaury zajímají. Postupně tvoříme DinoAtlas, databázi dinosaurů, rozdělenou podle jejich rodu. 

Náš Blogosaurus Vám přináší zajímavosti, tipy a vychytávky ze světa dinosaurů. K produktům postupně přidáváme vlastní fotky, videa i texty. Zkrátka chceme tvořit kvalitní a poutavý web zaměřený čistě na dinosaury a jejich svět. Časem plánujeme různá setkání milovníků dinosaurů, soutěže nebo vlastní produkty, které nebudou sloužit jen ke hraní, ale také k ponaučení... Ale o tom zase někdy jindy :-)

Tak to byl náš příběh, současný stav i vize do budoucna. Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu. Vaše názory a připomínky jsou pro nás důležité. Jenom tak budeme vědět, zda to i Vám, našim zákazníkům a čtenářům, dává smysl. Klidně nám napište nebo zavolejte, rádi si vše přečteme a posuneme naši srdcovou záležitost ještě dál. Pojďte do toho s námi! :-)

Za Dinoobchod.cz
Kubík a Lukáš Veselí