Průvodce knihami s dinosauří a pravěkou tematikou

Od 90. let minulého století není na českém trhu nouze o knihy zaměřené na dinosaury a pravěk. Ne vždy je však snadné, například pro rodiče, se zorientovat v tom, pro jakou věkovou kategorii je daná kniha vhodná. Připravili jsme proto pro vás jednoduchý průvodce, v němž naleznete příklady knih rozdělené podle věku dítěte, kterým se můžete inspirovat při výběru.

0 - 3 roky

Pro ty nejmenší existují knížky, které jsou zaměřeny na různé smyslové vjemy, jako například zrak, sluch a hmat. Jedná se například o různá leporela, prostorové knížky nebo knížky s různými pohyblivými či zvukovými prvky, které zaujmou pozornost dětí a mají potenciál probudit v nich zájem o dinosaury. Prohlížením a manipulací s těmito knížkami si zároveň procvičují jemnou motoriku a koordinaci ruka-oko, které v pozdějších letech využíjí při psaní nebo kreslení a budou také lépe připraveny na manuálně náročnější činnosti.

Vybrané tituly

4 - 7 let

Děti předškolního věku a prvního stupně základní školy zaujmou především pohádky, dobrodružné příběhy a jednodušší encyklopedie, často doplněné barevnými a názornými ilustracemi a fotografiemi. Mohou se tak snadnou a zábavnou formou dozvědět víc o svých oblíbených druzích dinosaurů - jak se jmenovali, kdy žili, čím se živili nebo jak lovili a dokázali se bránit. To napomáhá trénovat jejich fantazii a rozšiřovat slovní zásobu.

Vybrané tituly

8 - 11 a více let

Starší děti, které dokáží samostatně a plynule číst, už mohou sáhnout po náročnější nebo žánrově specifické literatuře. Ať už se jedná o komiksy, doplňující materiály k jejich oblíbeným filmům a seriálům či odbroné publikace. Z posledního jmenovaného druhu patří na našem trhu mezi ty nejkvalitnější knihy českého popularizátora pravěku, Vladimíra Sochy. Pokud si dítě udrží zájem o dinosaury a pravěk i do pozdějšího věku, mohou tyto knihy pomoci určit směr, kterým se vydá během studií a následně i v kariéře.

Vybrané tituly

Uvedená rozmezí jsou pochopitelně pouze orientační a nemusí se vztahovat na každého. Přesto však pevně věříme, že jsme vám alespoň částečně pomohli zorientovat se a vybrat pro vaše dítě přesně tu knihu, kterou hledáte.

Doporučené produkty12