Tip na výlet: Dinosauria Museum Prague

Pokud jste už se svými dětmi navštívili některý z mnoha dinoparků nebo snad dokonce i Národní muzeum či brněnský Anthropos, určitě vás zaujme i tato netradiční expozice, která se nachází nedaleko pražského Letiště Václava Havla.

V Dinosauria Museum Prague si na ploše 4 000 metrů čtverečních můžete prohlédnout skutečné kostry dinosaurů a vodních plazů, detailně zpracované modely pravěkých tvorů v životní velikosti, které byly vytvořeny podle současných poznatků a velkou sbírku zkamenělin, hornin a minerálů čítající celkem 6 000 kusů.

Z koster zde můžete vidět jurského masožravého alosaura Aliho, dlouhokrkou dinosauří slečnu Dianu patřící k rodu Diplodocus, křídového rohatého býložravce triceratopse Trika a vodní plazy mosasaury Sama a Maxe.

Z modelů tady na vás čeká strašlivý tyranosaurus Karl, největší létající tvor všech dob, quetzalcoatlus Quetzi a nejnověší přírůstek, jurský obrněný býložravec stegosaurus Sven.

Sbírka minerálů nabízí pohled na trilobity, meteority, zkamenělá dřeva, drahokamy, české i světové minerály nebo jeskynní perly.

Mimo to se můžete podívat do světa dinosaurů a zažít pravěk na vlastní kůži prostřednictvím virtuální reality, v níž zapojíte všechny své smysly.

Základní a střední školy zde mají možnost vybrat si hned ze tří vzdělávacích programů, v nichž se žáci mohou poučnou ale zároveň i zábavnou formou dozvědět spoustu informací o dinosaurech a životu v druhohhorách.

Muzeum je otevřeno od pondělí do neděle od 10:00 do 20:00, včetně státních svátků, kromě každého prvního pondělka v měsíci, který je určen jako sanitární den. O víkendech navíc probíhají komentované prohlídky.

Foto: Dinosauria Museum Prague