Dinosauří poradna

Víme, že výběr toho pravého dárku není vždy jednoduché. ? Možností je hodně a je těžké si vybrat správně. Pokud potřebujete nějakou inspiraci pro výběr zkuste si přečíst naše články. Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Rádi Vám na cokoli odpovíme. Vyplňte prosím formulář níže. Dotaz a jméno budou zveřejněny na této stránce.

Jak připravit dokonalou dinosauří oslavu pro děti

Jak připravit dokonalou dinosauří oslavu pro děti

Připravujete oslavu pro svého malého milovníka dinosaurů? Ať už je počasí jakékoliv, s těmito tipy a triky vytvoříte nezapomenutelnou dinosauří párty, která potěší jak chlapce, tak dívky. Přečtěte si náš článek a podívejte se na inspirativní fotky z Kubíkových čtvrtých narozenin. ? Zároveň vám ukážeme také ty nejoblíbenější párty dekorace s dinosaury, které jsou u našich zákazníků velmi oblíbené. 


Průvodce knihami s dinosauří a pravěkou tematikou

Průvodce knihami s dinosauří a pravěkou tematikou

Od 90. let minulého století není na českém trhu nouze o knihy zaměřené na dinosaury a pravěk. Ne vždy je však snadné, například pro rodiče, se zorientovat v tom, pro jakou věkovou kategorii je daná kniha vhodná. Připravili jsme proto pro vás jednoduchý průvodce, v němž naleznete příklady knih rozdělené podle věku dítěte, kterým se můžete inspirovat při výběru.


Dinosauři ve filmu aneb nejlepší filmy a pohádky o dinosaurech

Dinosauři ve filmu aneb nejlepší filmy a pohádky o dinosaurech

Téma dinosaurů je v kinematografii i televizních pořadech zpracováváno poměrně často. Prvním velkým lákadlem pro diváky, které přitáhlo řadu fanoušku této prehistorické zvěře z celého světa, byl jistě první film Jurský park od režiséra Stevena Spielberga z roku 1993, který byl adaptací stejnojmenného románu Michaela Crichtona.

Film se stal tolik úspěšným zejména díky speciálním efektům, jejichž prostřednictvím se tvůrci snažili věrně přiblížit typické rysy a rozmanitost jednotlivých druhů býložravců, masožravců, drobných i velkých dinosaurů a pterosaurů, jež byly nezávisle na původním přirozeném období zasazeni do jednoho velkého zábavního parku.


Tip na výlet: Dinosauria Museum Prague

Tip na výlet: Dinosauria Museum Prague

Pokud jste už se svými dětmi navštívili některý z mnoha dinoparků nebo snad dokonce i Národní muzeum či brněnský Anthropos, určitě vás zaujme i tato netradiční expozice, která se nachází nedaleko pražského Letiště Václava Havla. V Dinosauria Museum Prague si na ploše 4 000 metrů čtverečních můžete prohlédnout skutečné kostry dinosaurů a vodních plazů, detailně zpracované modely pravěkých tvorů v životní velikosti, které byly vytvořeny podle současných poznatků a velkou sbírku zkamenělin, hornin a minerálů čítající celkem 6 000 kusů.


Hrejte si: Výroba ovocného dinosaura na svačinu

Hrejte si: Výroba ovocného dinosaura na svačinu

V počasí, které vládne na Morava, ale asi také v celé ČR posledních několik dní, je složitější nějak děti zabavit. Navíc panují koronavirová opatření, takže většinu času trávíme doma... Tak nás jednou zase pro změnu napadlo, vyrobit si nějakého dinosaura. Tentokrát to byla zdravá varianta ovocnozeleninového dinosaura z jablek, banánů a brokolice :-) Pokud do svého dítěte těžko dostáváte ovoce nebo zeleninu (to u nás naštěstí neplatí), je tento způsob podávání jídla skvělou alternativou. Dítě hezky na nějaký čas zabavíte a díky tomu určitě dostane na svého vyrobeného dinosaura větší chuť.


Hrejte si: Výroba ledovce s dinosaury

Hrejte si: Výroba ledovce s dinosaury

Venku není zrovna fajn počasí? Všechna ta vládní opatření v poslední době nám ubírají na možnostech jak děti zabavit. Přesto nemusíme zoufat! My jsme si doma s Kubíkem vyrobili balónkové ledovce s dinosaury. Výroba je opravdu jednoduchá a dítě si při tom trénuje svou zručnost, trpělivost a zároveň ho můžete poučit jak o vodě, ledě tak o dinosaurech. Podívejte se do fotogalerie z celé tvorby :-)


Hrejte si: Výroba dinosaura z modelíny ... skoro :-)

Hrejte si: Výroba dinosaura z modelíny ... skoro :-)

Zase jednou pršelo :-) Rozhodli jsme se vyrobit Brachiosaura z modelíny, ale není to tak jednoduché jak jsme si původně mysleli :-D Ještě ho budeme vylepšovat... Potřeboval by kostru, na které by modelína dobře držela a tvarovala se. Do příště to vychytáme :-) Podívejte se zatím alespoň do fotogalerie.